Esam izveidojuši dokumentālo īsfilmu Iespējas par jauniešu iespējām būt pilsoniski aktīviem. Viens no īsfilmas mērķiem ir izpētīt jauniešu aktivitātes līmeni un ar to saistītās problēmas, jo Centrālās statistikas pārvaldes dati* liecina, ka 33 tūkstoši (12 %) Latvijas jauniešu 15–29 gadu vecumā nestrādā un nemācās. Filma tapusi pašu jauniešu rokām, dokumentējot pieredzes apmaiņas braucienus un satiekot citas jaunatnes organizācijas. Ar filmas palīdzību jaunieši vēlas motivēt vienaudžus būt aktīvtiem un uzdrīkstēties. 

Dokumentālajā īsiflmā Iespējas ir apkopotas intervijas ar mērķi noskaidrot jauniešu izpratni par pilsonisko līdzdalību un pašu aktivitāti. Vienlaikus pieredzes apmaiņu braucienu ietvaros intervēti uzņēmīgi cilvēki no tādām organizācijām kā Latvijas Biogeiminga biedrība, Jauniešu organizācija Sprādziens u.c. 

Motivējot jauniešus uzdrīkstēties, intervējām arī mākslinieci Samantu Tīnu, lai noskaidrotu viņas recepti ceļā uz panākumiem: “Es ieteiktu jauniešiem noticēt sev, nemēģināt kādu kopēt, būt oriģināliem, jo mēģinot kādam līdzināties, mēs paliekam tikai un vienīgi par kāda kopiju. Saglabājam savu unikalitāti un, lai vai kas notiktu, turam galvu augšā, lai tas kronis nenokrīt!” stāsta Samanta. 

Īsfilma skatāma Frekvences Youtube kanālā. 

Dokumentālā īsfilma izstrādāta projekta Meistarklašu cikls – Kopā darām! ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

*https://stat.gov.lv/lv/statistikas-temas/izglitiba-kultura-zinatne/izglitibas-limenis/preses-relizes/8958-jauniesu-skaits?themeCode=IZ